Nowy parking przy ul. Romanowskiego, „Pod Panoramą”

Według ostatnich doniesień, przy ul. Romanowskiego w Nowym Sączu został oddany do użytku parking. Miejsce do parkowania „Pod Panoramą” czynne jest od dnia dzisiejszego. W otwarciu uczestniczył prezydent Ludomir Handzel. Parking składa się z aż 86 miejsc parkingowych. Dobra wiadomość dla kierowców jest taka, że pierwsze 90 minut pozostawienia pojazdu jest darmowe dla posiadaczy pojazdów z rejestracją KN.

Wszelkie uwagi dotyczące braku miejsc postojowych w dniu dzisiejszym nie powinny się już pojawiać. Otóż parking przy ul. Romanowskiego daje możliwość na pozostawienie aż 86 samochodów. Był to konieczny ruch dla miasta a ukłon w stronę podróżujących samochodami obywateli. Po raz kolejny Nowy Sącz pokazał, że wszystko jest możliwe. – takich słów użył prezydent Ludomir Handzel. – Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się stworzyć miejsca postojowe na 86 pojazdów. Bardzo ważna informacja dla obywateli jest taka, że wprowadzona zostanie również Karta Nowosądeczanina. Dla posiadaczy samochodów, których numer rejestracyjny rozpoczyna się od KN będą mieli możliwość skorzystania z 90 minut darmowego postoju.

Anna Bednarczyk-Maśko pełniąca funkcję Prezesa Infrastruktury Miejskiej , darmowe parkowanie określiła następująco : Zatrudnione osoby, będą zwracać uwagę na numery rejestracyjne, w związku z obietnicą, obywatele Nowego Sącza będą otrzymywać darmowe bilety, na czas 90 minut postoju. Dodatkowa opłata będzie naliczana od momentu przekroczenia tego czasu. Ponadto przewiduje się, że już 1 września pojawi się parkometr, z funkcją wprowadzenia numerów rejestracyjnych, będzie on odróżniał przyjezdnych a w dalszym ciągu mieszkańcom miasta będzie wystawiał darmowe bilety.

We wrześniu pojawi się ścieżka rowerowa, która będzie łącznikiem z aktualną ścieżką EuroVelo. Przy ul. Romanowskiego planowane są kolejne inwestycje, przede wszystkim powstanie kolejnych miejsc postojowych.

Określono również opłaty, tak więc już wiadomo, że osoby posiadające pojazdy, których rejestracja rozpoczyna się od innych liter niżeli KN będą ponosić opłatę parkingową w kwocie 3,20 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-20:00 pobierane będą opłaty ponadto, zapłacić za postój będzie trzeba również w soboty od 7:00-15:00. Inwestycja objęła również przebudowę chodników a także budowę schodów, które prowadzą do parkingu. Bardzo ważne było również postawienie oświetlenia parkingu. Tak więc powstanie miejsc parkingowych to nie jedyne prace jakie zostały dokonane. Trudności wykonania parkingu powstały ze strony rzeki Dunajec. Te miejsca zmusiły do umocnienia skarp specjalnymi koszami, które w efekcie zostały przykryte ziemią a także obsiane trawą.  Zakres prac był bardzo obszerny. Obejmował również przebudowę wcześniejszego odwodnienia, miało to na celu zmianę kierunku spływu odprowadzonych wód opadowych.  Inwestycja objęła również przebudowę zjazdu publicznego. Także w ramach usuniętych drzew posadzono nowe.  

źródło: Urząd Miasta Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *