Nowy Sącz, ul. Barska-zderzenie samochodów osobowych

Dnia 7 sierpnia, około godziny 12:00 w Nowym Sączu doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Wypadek miał miejsce na ulicy Barskiej. Oddelegowani zostali do niego strażacy należący do zastępu JRG 1. Łącznie we wszystkich pojazdach, które uczestniczyły w zdarzeniu drogowym znajdowało się 8 osób, w tym trójka dzieci. Uczestniczące w kolizji osoby o własnych siłach opuściły osoby, jednak zdecydowana większość narzekała na pewne dolegliwości zdrowotne. W związku z tym na miejscu pojawili się również ratownicy medyczni.

Samochody były bardzo zniszczone, miejsce szybko zabezpieczone, aby innym uczestnikom ruchu nie stało się nic złego. Jeden z samochodów (marki Seat) dachował, przez co trudno było go usunąć z drogi. Na drodze znajdowały się również różne płyny eksploatacyjne, dlatego ruch został wstrzymany. Strażacy skupili się na odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz zabezpieczeniu butli z gazem LPG. Ratownicy udzielili pomocy wszystkim poszkodowanym osobom, a Policja zajęła się ustalaniem szczegółów wypadku, aby wytypować sprawcę zdarzenia.

Na miejscu po pewnym czasie pojawiła się laweta, która miała zająć się transportem samochodu marki Seat. Z drogi usunięto również wszystkie elementy pozostałe na niej po uszkodzonych samochodach. Działania na ulicy Barskiej trwały przez około 3,5 godziny. Jak widać motoryzacja w dalszym ciągu bywa nieprzewidywalna i w każdym momencie może dojść do wypadku samochodowego, w którym pojawią się poszkodowane osoby. W związku z tym na drodze należy zachować stuprocentową czujność. 

 źródło: KM PSP w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *