21-letni złodziej zatrzymany przez nowosądecką policję

W ręce policjantów z Nowego Sącza trafił 21-latek, który w okresie ostatnich czterech miesięcy dopuścił się zawłaszczenia cudzego mienia. Złodziej postawiony został w stan oskarżenia w wyniku 18 kradzieży, jakich dokonał w kilkunastu sklepach na terenie Sądecczyzny.

21 kwietnia 2021 r. dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przyjął zgłoszenie dotyczące kradzieży pieniędzy z prywatnego mieszkania. Podejrzany o zawłaszczenie mienia sprawca wszedł do mieszkania, wykorzystując niezamknięte drzwi, a następnie ukradł znajdującą się w lokalu gotówkę oraz dwa portfele skórzane. O przestępstwie policję poinformowali właściciele mieszkania, którzy zauważyli wyrządzoną szkodę.

Śledztwo policyjne oraz zapis z okolicznych kamer umożliwiły zatrzymanie złodzieja następnego dnia. Został on aresztowany przed swoim domem, gdy wysiadał ze stojącej przed nim taksówki. Zatrzymany sprawca przyznał się do popełnionego przestępstwa, dokonał częściowego zwrotu skradzionej gotówki i usiłował wmówić policjantom, że… sam został ofiarą kradzieży. Próby przekonania nowosądeckiej policji do swoich racji nie powiodły się, a 21-latek trafił do policyjnego aresztu.

Jak okazało się w toku dalszego śledztwa powyższe zdarzenie nie było odosobnionym przypadkiem. Ostatnimi czasy do podobnych, niewyjaśnionych przestępstw w Nowym Sączu dochodziło wiele razy. Dzięki działaniom Wydziału Policji do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zebrano szczególny materiał dowodowy, który wskazywał jednoznacznie na to, że doprowadzony do aresztu 21-latek w okresie ostatnich czterech miesięcy dopuścił się dwóch przestępstw i licznych wykroczeń o podobnym charakterze.

Funkcjonariusze policyjni dowiedli, iż mężczyzna okradł kilkanaście sklepów, a przedmiotem jego łupu były nie tylko markowa odzież, elektronika czy kosmetyki, ale także produkty spożywcze. Jako że czynów tych dopuścił się w krótkim odstępie czasowym, stosując tożsame metody, a suma przywłaszczonego mienia przekracza kwotę 3 tys. zł, sprawca odpowiadał będzie przed sądem za popełnienie przestępstwa, a nie wykroczenia. Młody mężczyzna usłyszał zarzuty prokuratorskie 23 kwietnia 2021 r., a za kradzież mienia, zgodnie z art. 278 kk w zw. z art. 12 §2 kk, grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Choć powyższa sprawa toczyć będzie się już zamkniętymi drzwiami na wokandzie sądowej, policja w Nowym Sączu apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i niepozostawianie otwartych drzwi do mieszkań.

Źródło: KMP w Nowym Sączu 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *