Nowy Sącz dofinansuje zakup karetki dla Pogotowia

Władze Nowego Sącza zdecydowały o dofinansowaniu zakupu karetki dla Pogotowia Ratunkowego. W poniedziałek podpisano w tej sprawie porozumienie, a udział w spotkaniu wzięli Prezydent Miasta – Ludomir Handzel oraz starosta – Marek Kwiatkowski. 

Inwestycja ta jest bardzo ważna z punktu widzenia mieszkańców Nowego Sącza, ponieważ nowa karetka sprawi, że odpowiednie służby zdecydowanie szybciej będą mogły pojawić się na miejscu zdarzenia i udzielić pomocy medycznej potrzebującym pacjentom. Dofinansowanie ze strony miasta będzie oscylowało w granicach 20 tysięcy złotych. Starostwo Powiatowe dysponuje kwotą w wysokości około 200 tysięcy złotych, lecz dotychczas zgromadzone fundusze okazały się zbyt małe, aby można było sobie pozwolić na zakup dodatkowej karetki. Stąd potrzebna była pomoc miasta, które stanęło na wysokości zadania.

Aktualna kwota wciąż nie jest wystarczająca, ponieważ koszt zakupu karetki waha się w granicach 340 tysięcy złotych, dlatego cały czas potrzebne są nowe fundusze na sfinansowanie tej inwestycji.

Według Starostwa Powiatowego aktualna sytuacja Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu jest zła i zakup nowego pojazdu jest wręcz niezbędny, aby można było zadbać o ludzkie zdrowie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *