Rozbój na al. Wolności: dwóch 16-latków w rękach policji

Sądeccy policjanci zatrzymali dwóch 16-letnich chłopców, którzy dopuścili się rozboju na mieszkańcu Nowego Sącza. Nastolatkowie siłą odebrali 26-letniemu mężczyźnie pieniądze i telefon komórkowy. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd rodzinny.

Do incydentu doszło 9 czerwca po godzinie 22 na Al. Wolności w Nowym Sączu. Dwóch nastolatków zaatakowało 26-letniego mężczyznę, żądając od niego pieniędzy. Gdy odmówił, popchnęli go, powodując jego upadek i utratę przytomności. Wykorzystując ten moment, sprawcy ukradli jego pieniądze oraz telefon komórkowy.

Na miejsce zdarzenia szybko przybyli policjanci, którzy na podstawie rysopisu natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastników. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, sprawcy zostali zatrzymani w jednej z dzielnic Nowego Sącza. Podczas przeszukania, u jednego z nich znaleziono skradziony telefon komórkowy. Dodatkowo okazało się, że drugi z zatrzymanych był poszukiwany przez Policję po ucieczce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Małopolsce kilka dni wcześniej.

Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności, poszukiwany nastolatek został przekazany z powrotem do ośrodka, natomiast drugi trafił pod opiekę rodziny. Materiały dotyczące tej sprawy wkrótce zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie decyzję o dalszych konsekwencjach dla 16-latków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *