Sezon motoryzacyjny na terenie Sądecczyzny rozpoczęty

Inicjatywa o nazwie „Bezpiecznie, klasycznie z Policją” dała początek sezonowi motoryzacyjnemu na Sądecczyźnie. Organizatorzy, w tym Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, przygotowali szereg atrakcji dla uczestników pikniku. Głównym celem tej akcji było promowanie bezpiecznego zachowania na drodze wśród kierowców, pieszych i rowerzystów z okazji rozpoczęcia sezonu motoryzacyjnego. W trakcie wydarzenia, przeprowadzono zbiórkę środków dla cierpiącej na SMA 2-miesięcznej Wiktorii.

Impreza rozpoczęła się mszą świętą w Bazylice Św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Na parkingu przy Bulwarze Narwiku, gdzie odbył się piknik rodzinny, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, insp. dr Krzysztof Dymury – nadkom. Zbigniew Zacher – przywitał gości. Komendant podziękował również wszystkim współorganizatorom za wsparcie w przeprowadzeniu tego wydarzenia. Następnie ks. dr Jerzy Jurkiewicz, Prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu, poświęcił pojazdy na inaugurację sezonu motoryzacyjnego.

Uczestnikom pikniku zaoferowano liczne atrakcje. Mogli oni podziwiać zabytkowe samochody oraz sprzęt używany przez Policję i Straż Pożarną, a także obejrzeć pokaz usuwania skutków wypadku drogowego (w tym działania policjantów na miejscu zdarzenia, rozcinanie samochodu i udzielanie pierwszej pomocy). Dla miłośników emocji przygotowano symulator wypadku samochodowego, alkogogle i żyroskop, udostępnione przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego. Było także stoisko detailingowe, na którym uczestnicy mogli dowiedzieć się o zagrożeniach wynikających z zużycia reflektorów samochodowych czy wycieraczek. Chętni mogli przejechać się autobusem retro ulicami Nowego Sącza, a dla dzieci policjanci zorganizowali konkurs z wiedzy o zasadach bezpieczeństwa.

Na pikniku obecni byli także goście specjalni: strongman Tomasz Kowal oraz muzyk Kordian.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *