Przekłuwanie uszu w Nowym Sączu

Przekłuwanie uszu: jak robić to bezpiecznie, na jaką metodę się zdecydować, a także jak dbać o uszy, które zostały przekute.

Wiele dziewczynek i kobiet decyduje się na zabieg przekłuwania uszu. Dzięki niemu mogą nosić kolczyki, które niewątpliwie dodają ogromnego uroku. Jest to zabieg prosty i naprawdę popularny. Nie oznacza to jednak, że można do niego podchodzić z lekceważeniem. Wiąże się przecież z naruszeniem ciągłości ciała, co zawsze może skończyć się poważną infekcję. O czym pamiętać, decydując się na przekłucie uszu? Jaką metodę wybrać? Jak zatroszczyć się o uszy bezpośrednio po zabiegu?

Jak można przekłuć uszy?

W Nowym Sączu mamy dwie dostępne metody przekłuwania uszu:
– pistoletem;
– igłą.

Przekłuwanie uszu pistoletem w Nowym Sączu

Najbardziej popularną metodą jest Blomdahl Medical Ear Piercing, czyli właśnie pistolet. Płatek ucha umieszczany jest w niewielkim urządzeniu, w którym znajduje się specjalnie zaostrzony kolczyk. Kiedy kosmetyczka naciśnie spust, urządzenie przebija tkankę na wylot, a kolczyk zostaje w powstałym w ten sposób niewielkim otworze. Co ważne, kolczyki, które wykorzystywane są do przebijania uszu tą metodą zawsze wykonane są z bezpiecznych dla ludzkiego organizmu tkanek. Najczęściej jest to stal chirurgiczna, ale dostępne są również te z tytanu oraz srebra. Za najważniejsze zalety przekłuwania uszu tą metodą zalicza się przede wszystkim szybkość. Jest to również metoda bezbolesna, co nie jest bez znaczenia. Przebijanie uszu pistoletem poleca się szczególnie dzieciom, które na ogół bardzo boją się zabiegu. Czy metoda ta ma jakieś wady? Jej przeciwnicy wskazują na szybkie i gwałtowne rozerwanie tkanki. W efekcie zdarza się, że rana goi się dłużej i trudniej.

Przekłuwanie uszu igła w Nowym Sączu

Przekłuwanie uszu igłą to metodą, po którą sięga się w profesjonalnych salonach piercingu. W gabinetach kosmetycznych jest ona wykorzystywana dość rzadko. Plusem tej metody jest możliwość przebicia również tych miejsc na uchu, w których znajduje się chrząstka (w odróżnieniu od przekłuwania pistoletem, który pozwala na zabieg jedynie na miękkiej części ucha). Ważne jest, aby podczas zabiegu igła została odpowiednio wbita – musi być zachowany kąt dziewięćdziesięciu stopni. Podkreśla się, że ta metoda wiąże się z większym bólem. Pojawia się również krew, co u bardziej wrażliwych osób może potęgować stres. Wielu specjalistów uważa jednak, że jest to metoda dużo bardziej bezpieczna niż przebijanie uszu pistoletem, rana goi się zdecydowanie lepiej, a ewentualne powikłania są naprawdę bardzo rzadkie. Warto pamiętać, że obecnie w najlepszych salonach piercingu wykorzystuje się maści znieczulające. Dzięki temu przekłucie uszu tradycyjną igłą jest bezbolesne.

Gdzie w Nowym Sączu przekłujemy uszy.

BEAUTY – DERM CENTRUM KOSMETYCZNO – LASEROWE
ul. Romanowskiego 11/4
33-300 Nowy Sącz

Centrum Przedłużania Włosów – OAZA PIĘKNA
Grodzka 2
33-300 Nowy Sącz

Lawenda – Pracownia Kosmetyczna
Ewa Żygłowicz
ul. Jagielońska 42
33-300 Nowy Sącz

Praktyczna Pani
33-300 Nowy Sącz
ul. Żółkiewskiego 21A

Salon NEFRETETE
ul. Tatrzańska 20/1
33-300 Nowy Sącz

Jak pielęgnować przekłute uszy?

Decydując się na przekłucie uszu, trzeba pamiętać, że przez jakiś czas po zabiegu będą wymagały one odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby w uszy trafiły kolczyki z odpowiedniego materiału. Może to być wyłącznie stal chirurgiczna, srebro bądź tytan. Tylko takie kolczyki są dopuszczalne przez okres nawet do sześciu tygodni po przekłuciu, jeśli nie chcemy borykać się z raną, która nie będzie chciała się zagoić. Aby uszy dobrze się goiły, niezbędna jest odpowiednia higiena. Minimum dwa razy dziennie – najlepiej rano oraz wieczorem – należy miejsce przekłucia przemywać środkiem do dezynfekcji. Może to być zwykła woda utleniona, ale może sięgnąć też po bardziej specjalistyczny preparat do pielęgnacji ran.
Przez dwa tygodnie po zabiegu nie należy chodzić na basen. Niewskazane jest również solarium, a także sauna. Miłośnicy długiego moczenia w wannie do czasu wygojenia się rany powinni zastąpić ją szybkim prysznicem. Myjąc się, należy zadbać o to, aby kosmetyki do mycia – szampon, mydło czy żel pod prysznic – nie dostały się do rany. Uszy, które się goją nie powinny być też narażone na kontakt z perfumami czy lakierem do włosów.

Czy są jakieś przeciwwskazania do przekłucia uszu?

Jest to wprawdzie zabieg prosty i bezpieczny, ale nie zawsze powinien być wykonywany. Przede wszystkim należy go odroczyć, jeśli w okolicach uszu znajdują się jakieś zmiany chorobowe. Nie powinno się przekłuwać uszu osobom chorującym na cukrzycę (z uwagi na trudne gojenie się ran), a także tym, których problemem są poważne zaburzenia krzepliwości krwi.

Ile trzeba zapłacić w Nowym Sączu za przekłucie uszu?

Na koszt zabiegu wpływa kilka czynników. Przede wszystkim jest on uzależniony od tego, kto będzie nasze uszy przekłuwał. Jeśli wybierzemy profesjonalny salon piercingu czy gabinet kosmetyczny, w którym zatrudnione są osoby z doświadczeniem, cena z pewnością będzie wyższa. Również zastosowana metoda ma wpływ na koszt, jaki trzeba będzie ponieść. Przekłuwanie uszu pistoletem kosztuje na ogół nieco mniej – stawiając na renomowany salon kosmetyczny, trzeba liczyć się z wydatkiem dochodzącym do stu złotych. Przekłuwanie igłą to koszt między sto a sto pięćdziesiąt złotych.

Przekłucie uszu to prosty zabieg, który wykonywany jest jedną z dwóch metod. Chcąc nosić kolczyki, należy pamiętać, aby postawić na renomowane miejsce, w którym nasze uszy zostaną przekłute. Wówczas można być pewnym, że zabieg zostanie przeprowadzony prawidłowo z zastosowaniem sterylnych narzędzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *