Spowiedź wielkanocna 2021 w kościołach w Nowym Sączu.

Grzech, jak uczy katechizm jest świadomym i dobrowolnym przekroczeniem przykazań Bożych i Kościelnych. Gdy nie ma świadomości nie ma grzechu. Grzech powstaje wraz ze świadomością jego złej strony. Dlatego ludzie świadomi złego czynu nie mają dla siebie usprawiedliwienia. Im większa świadomość, tym mocniejszy grzech ciężki i większa kara za grzech. To świadomość czyni nas grzesznikami. Nas, którzy rozróżniamy dobro od zła. Lecz Pan Bóg nikogo nie potępia, nawet największego grzesznika. Każdy dopóki żyje ma możliwość zasłużenia na niebo po śmierci.

Spowiedź w kościele kolejowym – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wielki Poniedziałek – od godz. 6 do 9 i od godz. 15 do 19
Wielki Wtorek – od godz. 6 do 9 i od godz. 15 do 19
Wielki Środa – od godz. 6 do 9 i od godz. 15 do 19
Wielki Czwartek – od godz. 6 do 16
Wielki Piątek – od godz. 6 do 16
Wielka Sobota – od godz. 6 do 16

Spowiedź w Bazylice – Parafia pw. Św. Małgorzaty.

Niedziele i święta podczas Mszy św.
Od poniedziałku do soboty: 600-1100 i 1500-1830

Spowiedź w kościele Matki Bożej Niepokalanej.

W obecnej sytuacji nie będzie też organizowana całodzienna spowiedź świąteczna. Prosimy już korzystać z sakramentu pokuty przed i w czasie Mszy św. , aby nie odkładać na ostatnią chwilę, bo może nie być możliwości wyspowiadania się.

Spowiedź w kościele pw. Ducha Świętego

Sakramentalna spowiedź jest możliwa: w tygodniu – od 6.00 do 9.30 oraz od 17.30 do 18.30, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, a w niedziele podczas Mszy świętych. Spowiadamy w konfesjonale z tyłu kościoła.

W piątek w naszym kościele organizujemy „Noc Konfesjonałów”, której celem jest stworzenie możliwości spowiedzi tym, którym trudno znaleźć czas w ciągu dnia. Spowiedź odbywać się będzie w godzinach od 19.00 – 22.00.

Spowiedź w kościele pw. Św. JANA PAWŁA II

W czwartek w czasie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00 będzie dyżur kapłana w konfesjonale z racji Świąt Wielkanocnych. Spowiadamy również codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. W tym roku nie będzie spowiedzi z większą ilością kapłanów.

Słowa Pana naszego Jezusa Chrystusa

Wszyscy grzeszymy. Nie ma ludzi niegrzeszących, choć wielu mawia, że nie ma grzechów, lecz jest to tylko oszukiwanie samego siebie i denerwowanie Pana Jezusa. Pan Jezus wie, że człowiek jest grzeszny. Gdy w czasach biblijnych przyszło do wymierzenia kary jawnej grzesznicy, jak czytamy w Piśmie Świętym tłum chciał ją ukamienować, bo takie było dawne prawo żydowskie i takie były zwyczaje żydowskie. Lecz Pan Jezus powiedział do tłumu „Kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień”. I tu trzeba przyznać, że świadomość ówczesnych Żydów, co do grzechu była duża, gdyż każdy z nich poczuł, iż ma grzechy i żaden z nich nie rzucił w kobietę kamieniem, a wszyscy odeszli pozostawiając ją tylko z Panem Jezusem, który zapytał „Nikt cię niewiasto nie potępił”? Ta odpowiedziała „Nikt Panie”. Jezus dodał ” I Ja ciebie nie potępiam. Idź i więcej nie grzesz”.

Grzech i poprawa

Grzeszyć jest sprawą ludzką, a podnieść się z grzechu jest sprawą Bożą. Najważniejsze jest to, aby każdy chciał i mógł podnieść się ze swojego grzechu, aby mógł się poprawić i aby zdążył się poprawić dopóki żyje, bo gdy zejdzie z tego świata na poprawę będzie już za późno. Wtedy nie będzie już mógł liczyć na siebie, lecz tylko na to, jak potraktują go żyjący i czy będą się modlić za jego grzeszną duszę wypraszając dla niej skrócenie męki czyśćcowej. I tu wskazówka dla wszystkich żyjących. Nie pozostawiajmy zmarłych samym sobie, bo oni nie mogą się już zbawić. Tylko my żyjący możemy im skutecznie pomóc ofiarując za ich duszę Mszę Świętą, różne Modlitwy, Różaniec, cierpienie, dobre uczynki, wyrzeczenia i wiele, wiele innych dobrych rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *