Wybory Samorządowe 2024 r. – wyniki w Nowym Sączu

Ludomir Handzel ponownie prezydentem.

Liczba głosów: 17 945
Procent głosów: 52,34%

Mieszkańcy miasta mieli okazję wybrać swojego prezydenta spośród pięciu kandydatów, a proces ten odbył się w ramach 53 obwodowych komisji wyborczych, rozsianych po całym Nowym Sączu. Zakończone głosowanie przyniosło wyniki, które dla wielu mogą wydawać się zarówno zaskakujące, jak i potwierdzające stabilność polityczną miasta. Ludomir Handzel, urzędujący prezydent Nowego Sącza, zwyciężył już w pierwszej turze wyborów, zdobywając ponad 52% głosów. Wynik ten eliminuje potrzebę przeprowadzania drugiej tury wyborów i świadczy o silnym poparciu społecznym dla kontynuacji jego polityki.

Wybory samorządowe w Nowym Sączu były przede wszystkim świętem demokracji. Mieszkańcy mieli możliwość wyboru lidera, który będzie kierował ich wspólnotą przez kolejne lata. Dominacja Ludomira Handzela w tym wyścigu wskazuje na to, że jego dotychczasowa praca spotkała się z uznaniem w oczach wyborców, którzy zdecydowali się na kontynuację jego misji.

Ponowny wybór Ludomira Handzela rzuca światło na przyszłość Nowego Sącza. Z jednej strony, stabilność i kontynuacja sprawdzonych rozwiązań, z drugiej – wyzwania i oczekiwania mieszkańców, które będą musiały zostać zrealizowane w nadchodzących latach. Niezależnie od wyniku, wybory te są przypomnieniem o sile głosu obywateli i o tym, jak ważne jest aktywne uczestnictwo w życiu społeczno-politycznym miasta.

Źródło: https://www.facebook.com/photo/?fbid=454699596676011&set=a.454699560009348

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *