Msze święte i procesje na Boże Ciało w Nowym Sączu.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało jest ważnym świętem obchodzonym w Kościele katolickim jako cud przemiany konsekrowanego chleba i wina w realne Ciało i Krew Chrystusa.

W Nowym Sączu jak i w całym kraju podczas tej uroczystości wyruszają procesje z Najświętszym Sakramentem po ulicach danej parafii. Na drodze procesji są specjalnie przygotowane ołtarze, przy których zatrzymują się wierni. Wtedy odczytywane są fragmenty czterech Ewangelii, które są po związane z Eucharystią.

Msze Święte z procesją na Boże Ciało w Nowym Sączu

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Msza św. o godz. 9.30 i po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy przy ul. Kolejowej, Sienkiewicza, Zygmuntowskiej i czwarty na placu kościelnym.

Parafia pw. Św. Małgorzaty

Po Mszy św. o godz. 9:00 odbędzie się procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy wokół płyty Rynku.

Parafia Matki Bożej Niepokalanej

Procesja eucharystyczna ulicami miasta w rygorze sanitarnym: ul Królowej Jadwigi (I ołtarz w bramie Sióstr Niepokalanek), Klasztorna (II ołtarz przy ZS Samochodowych), Husarska i E. Plater (III ołtarz – ul. Plater), IV ołtarz przy ołtarzu św. Rity.

Parafia pw. Ducha Świętego

Centralna procesja ku czci Najświętszego Sakramentu odbędzie się na sądeckim Rynku po Mszy św. o godz. 9.00 w Bazylice św. Małgorzaty.

Parafia pw. Św. JANA PAWŁA II

Procesja do 4 ołtarzy wokół kościoła odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *