Seryjne włamania w Nowym Sączu: dwóch mężczyzn zatrzymanych.

Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali dwóch mężczyzn, 18- i 33-latka, podejrzanych o serię przestępstw, w tym kradzież z włamaniem do plebanii, gdzie skradziono m.in. sprzęt elektroniczny i biżuterię o wartości ponad 4 tysiące złotych. W wyniku intensywnej pracy operacyjnej, mundurowi odzyskali znaczną część łupów.

Zdarzenie miało miejsce 18 kwietnia, kiedy to sprawcy zabrali z plebanii dwa rowery oraz elektronikę. Policja szybko zareagowała na zgłoszenie, zatrzymując jednego z przestępców z łupami w trakcie próby ucieczki. Drugi został zatrzymany kilka godzin później z resztą skradzionych przedmiotów.

Dalsze dochodzenie ujawniło, że w ciągu ostatnich dni, obaj mężczyźni byli również odpowiedzialni za inne przestępstwa, w tym włamania i kradzieże, przynoszące straty na łączną sumę blisko 13 tysięcy złotych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów kradzieży z włamaniem oraz innych przestępstw, za które grozi do 10 lat więzienia. Wobec częstych, podobnych przestępstw i multirecydywy starszego z zatrzymanych, sąd może zdecydować o wyższym wymiarze kary.

Zatrzymanie na Sądecczyźnie: Policja odzyskuje łupy z serii kradzieży
źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *