Nie masz wykształcenia średniego? Nic straconego! Zapisz się do liceum dla dorosłych

Wykształcenie średnie traktowane jest dzisiaj jako standard. Wobec tego osoby, które nie mają ukończyły żadnej szkoły średniej, często mają trudności w znalezieniu dobrego zatrudnienia z wysoką płacą. Jednak dorosłość nie jest żadną przeszkodą w zdobyciu wykształcenia średniego – najlepiej skorzystać wtedy z darmowych liceów dla dorosłych.

Liceum ogólnokształcące dla osób dorosłych

Nauka w liceum ogólnokształcącym to kompleksowe przygotowanie nie tylko do matury oraz podjęcia dalszej edukacji – to także skoncentrowana dawka przekrojowej wiedzy o całym świecie. Aby uzupełnić swoje braki w edukacji, osoby dorosłe mogą skorzystać z nauki w liceum dla dorosłych Kraków jest jednym z miast, gdzie takie szkoły także są dostępne. To tam można zdobyć wiedzę, która przekazywana jest w każdym liceum młodzieży. Zwieńczeniem jest zdobycie świadectwa ukończenia liceum, a po pozytywnym zdaniu egzaminu maturalnego- świadectwa maturalnego.

Plan lekcji w liceach dla dorosłych

Nauka w liceum dla dorosłych odbywa się w formie zaocznej. Najczęściej rozpoczyna się w piątki i trwa o niedzieli, niemniej jednak zdarza się, że zajęcia rozłożone są na piątek – sobotę lub na sobotę – niedzielę. W liceach dla dorosłych obowiązuje taki sam plan zajęć, jak w przypadku liceów dla nastolatków. Wobec tego wśród lekcji znajdują się język polski, matematyka, język obcy, geografia, fizyka, biologia, historia czy WOS. Czas trwania zajęć zależny jest od dotychczasowego wykształcenia osoby, która zapisuje się na zajęcia. Przykładowo, uczniowie z wykształceniem podstawowym biorą udział w pełnym cyklu nauczania, czyli w sześciu semestrach, natomiast ci, którzy ukończyli szkołę zawodową, mogą od razu zacząć naukę w drugiej klasie.

Jak zapisać się do liceum dla dorosłych?

Aby zapisać się do liceum dla osób dorosłych, nie trzeba zdawać żadnych egzaminów wstępnych. Liczy się kolejność zgłoszeń, dlatego im szybciej złoży się swoje dokumenty, tym większa szansa na rozpoczęcie nauki w wybranej szkole. Nauka w liceach dla dorosłych jest bezpłatna. Oznacza to, że uczeń nie ponosi wtedy żadnych opłat. Szkoły te otrzymują odpowiednie dofinansowania – dokładnie tak, jak w przypadku zwykłych liceów.

Dokumenty wymagane przy zapisie do szkoły:

  • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, gimnazjum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej
  • zdjęcia legitymacyjne
  • dowód osobisty – do okazania

Wobec tego osoby, które chciałyby zdobyć wykształcenie średnie, mogą zdecydować się na naukę w liceum dla dorosłych. Bezpłatna edukacja pozwala na poszerzenie swoich perspektyw!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *