Ogólnopolska akcja policji „Prędkość”

W dniu 19 maja 2023 r. (piątek), Policja planuje przeprowadzić ogólnokrajowe działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Tego dnia, przewiduje się wzrost liczby kontroli prędkości, szczególnie na obszarach, które często są miejscem niebezpiecznych incydentów drogowych.

Warto zdać sobie sprawę, że wypadki spowodowane nadmierną prędkością to najczęstsza przyczyna ofiar śmiertelnych na drogach. Kierowcy, którzy ignorują obowiązujące przepisy, zwłaszcza ci, którzy znacząco przekraczają dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Na drogach, poza standardowymi siłami policyjnymi, będą obecne również specjalne grupy SPEED, których głównym celem jest wykrywanie i zwalczanie szczególnie niebezpiecznych zachowań kierowców. Zwracamy się do wszystkich kierowców z apelem o przestrzeganie limitów prędkości i zachowanie szczególnej ostrożności tam, gdzie jest to wymagane przez przepisy i zdrowy rozsądek. Takie zwiększone świadomości i ostrożności są konieczne, na przykład, w pobliżu przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz na skrzyżowaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *