Sobota w Nowym Sączu pod znakiem kolarstwa: ORLEN Wyścig Narodów

Przygotujcie się na duże utrudnienia w ruchu drogowym na terenach Sądecczyzny w najbliższą sobotę (27 maja) z powodu tegorocznego ORLEN Wyścig Narodów. Zmagania kolarskie, które w tym roku gromadzą 22 reprezentacje narodowe oraz trzy krajowe drużyny, rozgrywane są w dniach 24-28 maja. Wyścig ten składa się z pięciu etapów. Pierwsze dwa odbyły się na Węgrzech, trzeci z kolei miał miejsce na Słowacji. Natomiast dwa końcowe etapy zaplanowane są do rozegrania na terenie Polski.

Oczekuje się, że zawodnicy dotrą do powiatu nowosądeckiego, do miejscowości Trzetrzewina, około 12:00. Przez Biczyce Górne, Biczyce Dolne, ulicę Limanowską w Chełmcu, poruszając się drogą krajową nr 28, dotrą do Nowego Sącza.

Po przybyciu do miasta, trasa wyścigu będzie prowadzić przez ulicę Krakowską, Legionów, Bulwar Narwiku, Krańcową i Nadbrzeżną. IV etap wyścigu ma zakończyć się około 12:40, gdzie w okolicy hali sportowej organizatorzy zaplanowali metę.

UWAGA‼️ Proszę pamiętać, że ruch drogowy na trasie wyścigu będzie zatrzymywany nawet na około godzinę przed przejazdem zawodników, w zależności od panującego natężenia ruchu. Ulica Nadbrzeżna w Nowym Sączu będzie zamknięta dla ruchu już od około 5:00 i pozostanie tak do zakończenia wyścigu, uroczystości dekoracji najlepszych kolarzy etapu i zakończenia prac porządkowych. Parkowanie na parkingach przy tej ulicy będzie niedozwolone. W przypadku nieprzestrzegania tego zakazu, pojazd może zostać odholowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *