Utrudnienia na ul. Nawojowskiej od 20.07.2023r.

Z dniem 20 lipca bieżącego roku, czyli od czwartku, podmiot odpowiedzialny za renowację ulicy Nawojowskiej rozpocznie działania związane z ułożeniem bitumicznej powierzchni jezdni (tzw. warstwy ścieralnej) na głównym odcinku tejże ulicy. W efekcie tych prac, mogą zaistnieć pewne komplikacje dla ruchu drogowego, które będą wynikać z sektorowego zamykania ulicy Nawojowskiej i jej skrzyżowań:

Dnia 20 lipca zamknięcie obejmie część ul. Nawojowskiej pomiędzy rondem Piłsudskiego a wjazdem do firmy NOVITUS. Podczas tych działań, skrzyżowania z ulicami: Zubrzyckiego, Grunwaldzką, Starodworską i Graniczną zostaną tymczasowo zamknięte, a także dojazd do posesji znajdujących się na tym odcinku nie będzie możliwy.

Sugerowane trasy objazdowe dla pojazdów osobowych i ciężarowych z kierunkiem ul. Piłsudskiego, DK 75 w stronę Krakowa i DK 28 w stronę Przemyśla, Wadowic, jak również dla kierunku ul. Nawojowska, DK 87 w stronę Piwnicznej Zdrój i DW 969 w stronę Nowego Targu, zostały przedstawione na załączonym rysunku graficznym nr 1.

Utrudnienia ul. Nawojowska Nowy Sącz

Dnia 21 lipca nastąpi zamknięcie fragmentu ulicy Nawojowskiej od wejścia do firmy NOVITUS aż do skrzyżowania z ulicami Kolejowa-Łukasińskiego. Na tej długości, skrzyżowania z ulicami: Łącznik, Żeligowskiego, Chłopickiego, 29 Listopada, Traugutta, Chodkiewicza, Borelowskiego, Szczepanowskiego (z wyjątkiem skrzyżowania ulic Kolejowa-Łukasińskiego) zostaną czasowo wyłączone z ruchu, co uniemożliwi również dojazd do nieruchomości zlokalizowanych na tym odcinku.

Zalecane ścieżki objazdowe dla pojazdów osobowych i ciężarowych, zarówno dla kierunku ulicy Piłsudskiego, DK 75 w stronę Krakowa i DK 28 w stronę Przemyśla, Wadowic, jak i dla kierunku ulicy Nawojowskiej, DK 87 w stronę Piwnicznej Zdrój i DW 969 w stronę Nowego Targu, są przedstawione na dołączonym wykresie graficznym nr 2.

W dniach od 24 do 25 lipca nastąpi zamknięcie odcinka ul. Nawojowskiej, począwszy od skrzyżowania z ulicami Kolejowa-Łukasińskiego, włączając w to samo skrzyżowanie, aż do skrzyżowania z ulicami Limanowskiego-Królowej Jadwigi (bez uwzględnienia samego skrzyżowania). W konsekwencji, dojazd do posesji znajdujących się na tym obszarze nie będzie możliwy.

Przeznaczone dla pojazdów osobowych i ciężarowych trasy objazdowe dla kierunków: ul. Piłsudskiego, DK 75 w stronę Krakowa i DK 28 w stronę Przemyśla i Wadowic, a także dla kierunku ul. Nawojowskiej, DK 87 w kierunku Piwniczna Zdrój i DW 969 w kierunku Nowy Targ.

Od 26 lipca do 9 sierpnia przewidziane są lokalne komplikacje dla ruchu drogowego, wynikające z procesu układania bitumicznej nawierzchni jezdni (warstwy ścieralnej) na dojazdach, przystankach autobusowych oraz skrzyżowaniach. Obowiązujące objazdy będą identyczne jak dla głównej arterii, czyli ulicy Nawojowskiej.

Należy zauważyć, że w przypadku niepomyślnych warunków pogodowych, może dojść do opóźnienia w realizacji zaplanowanych prac.

Źródło: Zarząd Dróg w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *