Zderzenie samochodu z pociągiem w Barcicach

1 listopada, w południowe godziny, dokładnie o 14.24, służby ratunkowe zostały wezwane do niecodziennego zdarzenia w Barcicach. Zastępy z JRG nr 2 z Nowego Sączu, OSP Barcice oraz OSP Rytro natychmiast ruszyły na miejsce wypadku.

Po dotarciu na miejsce interwencji stwierdzono, że doszło do kolizji pomiędzy samochodem osobowym marki Skoda Fabia a pociągiem osobowym. Nieszczęśliwy pojazd znalazł się poza jezdnią, opierając się o ogrodzenie sąsiedniej nieruchomości.

Działania podjęte przez strażaków miały na celu przede wszystkim zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Sprawdzono stan zdrowia kobiety kierującej samochodem oraz pasażerów pociągu. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Samochód został odcięty od zasilania i zbadano jego stan, zwłaszcza pod kątem ewentualnych wycieków płynów eksploatacyjnych.

Załoga karetki pogotowia ratunkowego przeprowadziła badania kierującej Skodą. Na szczęście kobieta nie wymagała hospitalizacji i pozostała na miejscu zdarzenia.

Ruch drogowy w okolicy miejsca zdarzenia był utrudniony i odbywał się w systemie wahadłowym. Cała operacja służb ratunkowych trwała niespełna godzinę, po czym droga została ponownie otwarta dla ruchu.

źródło: KM PSP w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *