Sandecja Nowy Sącz na dole tabeli

Sandecja – Puszcza Niepołomice 2:3 (1:3)
Bramki: Wróbel 9′, Toporkiewicz 85′ – Fall 2′, Kidrić 15′, Kramarz 44′.

Sandecja Nowy Sącz nie zdołała wykorzystać kolejnej okazji na poprawę swojej pozycji w tabeli Fortuna I ligi. Ekipa prowadzona przez Tomasza Kafarskiego uległa Puszczy Niepołomice 2:3 w 27 kolejce obecnego sezonu i znajduje się w strefie spadkowej. Sytuacja Sandecji Nowy Sącz stała się wyjątkowo trudna. Dwukrotne zmiany trenera w trakcie sezonu nie przyniosły pozytywnych rezultatów.

Na boisku od pierwszego gwizdka sędziego tempo meczu było wysokie. Już po upływie kwadransa Puszcza prowadziła 2:1. Na pierwszą bramkę formalnych gości Sandecja odpowiedziała szybko, jednak na drugie trafienie Roka Kidricia z rzutu karnego nie zdołała już zareagować równie prędko. Puszcza zdobyła jeszcze jedną bramkę w pierwszej połowie, w 44. minucie, kiedy to Adam Kramarz pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam.

Po przerwie Sandecja usilnie dążyła do zdobycia bramki kontaktowej. Szczególnie aktywny w ataku był Jakub Wróbel, jednak zabrakło mu skuteczności i szczęścia. Dobrą okazję zmarnował także Tomasz Boczek. Sandecja strzeliła gola dopiero w 85. minucie, kiedy to Krzysztof Toporkiewicz skierował do siatki podanie od Dariusza Pawłowskiego. Niestety, na zdobycie wyrównującego gola czasu już nie starczyło.

Składy:

Sandecja: Karl-Romet Nomm – Kamil Słaby, Michal Piter-Bucko, Tomasz Boczek, Dariusz Pawłowski, Elhadji Maissa Fall (46′ Sylwester Lusiusz), Krzysztof Toporkiewicz, Denis Potoma (71′ Tomasz Nawotka), Damian Chmiel (65′ Jeremy Manzorro), Martin Kostal (65′ Robert Kirss), Jakub Wróbel (81′ Maciej Mas)

Puszcza: Kewin Komar – Marcel Pięczek, Łukasz Sołowiej, Roman Jakuba, Konrad Stępień, Dominik Frelek, Jakub Serafin, Adam Kramarz (59′ Hubert Tomalski), Rafał Boguski, Lucjan Klisiewicz, Rok Kidrić

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)