Autobusy MPK będą kursowały do Gminy Łukowica

15 lipca zostało podpisane porozumienie w sprawie autobusów, które finalnie zaczną jeździć do miejscowości Stronie. To kolejna gmina, która skorzysta z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu. W efekcie porozumienia, mieszkańcy gminy Łukowica będą mieli możliwość łatwiej dojechać do Nowego Sącza. Porozumienie zostało zawarte pomiędzy prezydentem Nowego Sącza i wójtem gminy Łukowica- Bogdanem Łuczkowskim.

Prezydent wyraził zadowolenie, mówiąc, że cieszy się, że sądecka spółka będzie mogła świadczyć usługi w kolejnej gminie z wspólnego regionu. Prezydent podkreślił korzystny wpływ porozumienia na rozwój kontaktów gospodarczych i kulturowych. Jego zdaniem, spółka MPK poradzi sobie z rozbudowaniem swoich usług, a mieszkańcy na tym skorzystają i będą zadowoleni. 

Wójt gminy, Bogdan Łuczkowski przyznał, że uruchomienie nowego szlaku komunikacyjnego spowodowało ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców. Podczas zebrania wiejskim w sołectwie Stronie odnośnie połączeń pomiędzy miejscowością, a Nowym Sączem pojawiło się kilkadziesiąt mieszkańców, którzy podkreślali jak bardzo potrzebne jest usprawnienie komunikacji.  Według zapewnień, kursy ruszą prawdopodobnie pod koniec sierpnia. Wójt podkreślił, że zależy mu na tym, aby zmiany zostały wprowadzone jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, ze względu na dzieci i młodzież. Oprócz kilku kursów porannych, popołudniowych i jednego wieczornego, przewidziano kilka kursów weekendowych, dla młodzieży, która dojeżdża do Nowego Sącza. 


źródło: Urząd Miasta Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *