Dwie interwencje policji i ponad 100 gramów narkotyków

Podczas dwóch kontroli drogowych sądeccy policjanci zabezpieczyli prawie 100 gramów nielegalnych substancji odurzających. Właściciele środków odpowiedzą nie tylko za posiadanie tych substancji, ale także jeden z nich za jazdę pomimo cofnięcia uprawnień, a drugi za jazdę z naruszeniem sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Część zabezpieczonych przez funkcjonariuszy środków to biały proszek i niebieskie tabletki w woreczkach strunowych.

Pierwsza interwencja miała miejsce 8 kwietnia br. około godziny 19:00 na terenie Starego Sącza. Policjanci patrolujący miasto zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault prowadzony przez 41-letniego mieszkańca Nowego Sącza. W pojeździe znajdowała się również pasażerka. Nerwowe zachowanie obojga wzbudziło czujność funkcjonariuszy. Podczas przeszukania pojazdu i odzieży mężczyzny znaleziono susz roślinny oraz biały proszek. Kierowca został zatrzymany. Po zważeniu i przeprowadzeniu testu narkotykowego okazało się, że substancje to niemal 38 gramów marihuany oraz amfetamina.

Tego samego dnia, około godziny 22:20, funkcjonariusze patrolujący teren Nowego Sącza zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego seata. 35-latek z Nowego Sącza wykazywał oznaki nerwowości, dlatego policjanci postanowili przeszukać pojazd. W saszetce i plecaku na tylnym siedzeniu samochodu odnaleźli woreczki strunowe z białym proszkiem i tabletkami. Mężczyzna został zatrzymany. W komisariacie po przeprowadzeniu testu narkotykowego i zważeniu zabezpieczonych substancji okazało się, że to niemal 55 gramów mefedronu i 8 tabletek ecstasy.

Zarówno 35-latek, jak i 41-latek odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Dodatkowo, młodszy z nich usłyszał zarzut kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, natomiast starszy za naruszenie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnione czyny grozi im do 3 lat więzienia. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze: dozór policji, zakaz opuszczania kraju oraz nakaz powstrzymania się od prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

źródło: KMP w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *