Pożar Domu Dziecka w Klęczanach

Dnia 5 czerwca, dokładnie o 23.09, jednostki straży pożarnej z JRG nr 1 w Nowym Sączu, wspomagane przez najbliższe OSP, przystąpiły do akcji ratowniczej w Klęczanach. Po dotarciu na miejsce interwencji, stwierdzono, że płomienie strawiły jeden z pokoi na piętrze murowanego budynku Domu Dziecka. Ogień przeniósł się na zewnątrz obiektu przez otwór okienny, w wyniku czego całe piętro oraz część klatki schodowej zostały zadymione. Przed przybyciem strażaków, opiekunki zdołały ewakuować wszystkie dzieci – 15 osób w wieku od 6 do 17 lat, próbując jednocześnie, niestety bezskutecznie, stłumić ogień.

Akcja straży pożarnej obejmowała zabezpieczenie obszaru pożaru, odcięcie dopływu energii elektrycznej i gazu, a następnie podawanie strumieni wody na płonące pomieszczenie. Po ugaszeniu ognia, spalone elementy wyposażenia pokoju zostały usunięte na zewnątrz i przelane wodą. Przeprowadzono również rozbiórkę nadpalonych fragmentów elewacji z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego. Pomieszczenia na piętrze budynku zostały odpowiednio przewietrzone i odymione. Za pomocą kamery termowizyjnej oraz urządzenia wielogazowego dokonano inspekcji budynku. Źródło wody na potrzeby akcji gaśniczej zapewnił pobliski hydrant.

Pożar w Domu Dziecka w Klęczanach

Dzieci wraz z opiekunkami znalazły tymczasowe schronienie w sąsiednim domu pomocy społecznej. Zaangażowanie 12 zastępów straży i 49 strażaków skutkowało ponad trzygodzinnymi działaniami. Do tej pory, przyczyna pożaru pozostaje nieznana.

źródło: KM PSP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *