Włamywacze na terenie ogródków działkowych w Nowym Sączu zatrzymani.

Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali włamywaczy, którzy grasowali na terenie sadeckich ogródków działkowych. To dwóch braci w wieku 41 i 47 lat, którzy okradali budynki, dokonując przy tym licznych uszkodzeń kradnąc wszystko co miało jakąkolwiek wartość. Łącznie straty zostały oszacowane na ponad 60 tysięcy złotych. Mężczyzną grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Włamywacze ogródków działkowych w Nowym Sączu

20 grudnia około godziny 22.00 policjanci z Nowego Sącza patrolując rejon sądeckich ogródków działkowych dostrzegli włączone światło w jednej z altan i postanowili to zweryfikować. Uwagę policjantów zwróciły pozostałości po spalonych kablach elektrycznych jak również rożne sprzęty budowlane, elektronarzędzia, kosiarki i rowery.  W środku przebywał zdezorientowany mężczyzna, który nie był w stanie wytłumaczyć skąd pochodzą przedmioty i kto jest ich właścicielem. Po dłuższej rozmowie mężczyzna przyznał się do włamań i został przetransportowany na komendę.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna dokonał 26 włamań wraz ze swoim bratem. Proceder trwał od 13 października do 18 grudnia na terenie ogródków działkowych w Nowym Sączu. Włamań dokonywali w nocy, a cały łup lokowali w jednym z domków, który wynajmowali. Suma strat, jaką ponieśli wszyscy pokrzywdzeni w wyniku tej przestępczej działalności, to ponad 60 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali już sporą część skradzionego mienia.

źródło: KMP w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *