Pismo Prezydenta Nowego Sącza do Sanepidu.

Od kilku dni w Nowym Sączu i w obrębie całej Sądecczyzny nie odnotowano nowego przypadku zarażenia wirusem SARS-Cov-2. Wzbudziło to zaniepokojenie prezydenta Nowego Sącza, który wysłał pismo do dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nowym Sączu z prośbą o wyjaśnienia.

Pan Mateusz Wójcik Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej
w Nowym Sączu

Ponieważ od tygodnia liczba raportowanych zachorowań dla powiatu nowosądeckiego i Miasta Nowego Sącza nie wzrasta – budzi to moje zastanowienie, iż w naszej, trzystutysięcznej populacji Miasta Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego, nie są stwierdzane nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-Cov-2 czy też wywoływanej przez niego choroby COVID-19, podczas gdy na pozostałych obszarach kraju notuje się dziennie kilkaset nowych przypadków.
Wobec powyższego, kierując się dobrem Mieszkańców Nowego Sącza i całej Sądecczyzny, proszę o przekazanie następujących informacji:
1. Ile wymazów w kierunku wykrycie zarażenia korona wirusem SARS-Cov-2 zostało pobranych na terenie powiatu nowosądeckiego i Miasta Nowego Sącza od 27 marca 2020 r. do dnia dzisiejszego?
2. Ile wyników badań z pobrań wymazów w wyżej wymienionych okresie zostało zakończonych określonym wynikiem i powróciło do kierowanej przez Pana PSSE, względnie Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu.
3. Jaki procent z pobranych wymazów w tym tygodniu zostało zakończonych określonym wynikiem?
4. Jaka jest ścieżka badania, tj. kto pobiera wymaz, kto go przewozi, do kogo trafiają, kto bada wymazy i przekazuje wyniki? Jak długo trwa cała operacja?

Proszę o powyższe informacje w imieniu Mieszkańców, wśród których szerzone są spekulacje co do opisanej przeze mnie powyższej sytuacji. Sadze, że pochodzące od Pana wyjaśnienia w tym zakresie uspokoją nastroje społeczne, a zarazem uwiarygodnią nasze wspólne działania w walce z epidemią SARS-Cov-2.

Proszę o potraktowanie sprawy jako pilnej i przekazanie odpowiedzi w formie elektronicznej (skan) na adres – emaila prezydent@nowysacz.pl.

Z poważaniem
Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *