Castorama w Nowym Sączu

Castorama w Nowym Sączu będzie gotowa we wrześniu 2020 roku.

MKL BAU sp. z o. o. z siedzibą w Siedlcach jest generalnym wykonawcą centrum handlowego Castoramy w Nowym Sączu z asortymentem „dom i ogród” . Obiekt o powierzchni ponad 10 000 m2 ma powstać przy ulicy Węgierskiej w sąsiedztwie supermarketu Rafa i Media Expert na terenie byłych Sądeckich Zakładów Przetwórstwa Owocowo Warzywnego. Spółka MKL BAU jest również odpowiedzialna za realizacje części administracyjno-biurowej,  parkingu liczącego około 350 miejsc postojowych wraz z kompletną infrastrukturą podziemną i nadziemną oraz zagospodarowaniem terenu. Zakończenie prac ma nastąpić we wrześniu 2020.

Przebudowa ul. Węgierskiej związku z budową Castoramy.

W związku z budową Castoramy, przebudowany zostanie około 400 metrowy fragment ul. Węgierskiej. Zostanie poszerzona jezdnia i powstanie pas wyłączania zatoki autobusowej i wysp kanalizujących ruch. Zostaną wykonane dwa zjazdy w celu zapewnienia dostępności do ul. Węgierskiej, która jest drogą krajową nr 87. Po dwóch stronach ulicy Węgierskiej przebudowane i dopasowane zostaną chodniki i zjazdy według przyjętych norm. W ramach przebudowy powstaną dwa przejścia dla pieszych usytuowane na głównej ulicy Węgierskiej, dwa kolejne na zjazdach do marketu Castoramy. Na nowo powstałym odcinku, poprawiona zostanie widoczność i bezpieczeństwo pieszych.

Przebudowa ul. Węgierskiej związku z budową Castoramy
Przebudowa ul. Węgierskiej związku z budową Castoramy w Nowym Sączu

Historia wejścia Castoramy do Nowego Sącza

Castorama interesowała się Nowym Sączem  już od 2003 roku. W tamtym czasie przedstawiciele sieci marketów wyszli z inicjatywą do sądeckich samorządowców i włodarzy miasta, by rozważyli możliwość otwarcia hipermarketu, który przyczynił by się do stworzenia 150 miejsc pracy. Wtedy skutecznie zaprotestowali lokalni przedsiębiorcy z Nowego Sącza dla których Castorama byłaby dużą konkurencją. Castorama nie powstała, aż do czasu…..

15 maja 2018 roku w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Nowy Sącz wydano decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji zgłoszonej pod nazwą: „Budowa pawilonu handlowego DOM i OGRÓD wraz z wewnętrznymi instalacji i zagospodarowaniem terenu, w tym parkingami naziemnymi, układem drogowym, układem zieleni, zewnętrznymi instalacjami, przyłączami i inną niezbędną infrastrukturą techniczną”. Wnioskodawcą była spółka „CASTIM” Sp. z o.o. powiązana udziałami z Castoramą.

Wydział Architektury i Budownictwa nowosądeckiego urzędu miasta na wniosek spółki „CASTIM” Sp. z o.o. wydał również decyzję dotyczącą „przebudowy i rozbudowy ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu” –  budowy drogi dojazdowej do marketu.

Wrzesień 2020 r. – zakończenie prac. Castorama Nowy Sącz

CASTORAMA w Nowym Sączu
CASTORAMA – ODDZIAŁ NOWY SĄCZ
źródło: Urząd Miasta Nowy Sącz, 
MKL BAU sp. z o. o - mkl.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *