W co warto inwestować w 2021?

Rok 2020 to bez wątpienia jeden z najbardziej interesujących okresów na rodzimej giełdzie w ciągu ostatnich 10 lat. Tsunami wywołane przez szalejącą pandemię koronawirusa bez wątpienia namieszało na międzynarodowych rynkach inwestycyjnych. W 2021 roku należy jednak poszukiwać nowych szans i możliwości dobrego zarobku. Które spółki mogą zaskoczyć inwestorów w najbliższych kwartałach? Sprawdź nasz przewodnik!

PlayWay

Akcje PlayWay kupione na początku 2019 roku dawały inwestorom zysk w wysokości ok. 350% przez kolejne dwa lata. Rok 2021 rok to dla tej spółki nowe otwarcie, ponieważ wychodzi ona poza segment symulatorów. 

Wśród gorących premier, które zostały zaplanowane na ten rok, już pięć gier zgromadziło listy oczekujących w oszałamiającej ilości ponad 100 tys.. Również wydane prologi otrzymały bardzo wysokie oceny graczy. 

Grupa kapitałowa PlayWay nadal niezwykle szybko się rozwija, co widać między innymi w liczbie spółek zależnych, która wynosi 75 podmiotów bezpośrednio zależnych oraz 30 w następnych liniach. Produkcje grupy PlayWay coraz głębiej wchodzą również w segment konsol oraz obszar mobile.

Jeśli chcesz pozyskać akcje PlayWay, inwestuj z Saxo Bank Polska na nagradzanej platformie, która zapewnia dostęp do do ponad 19 000 akcji z rynków głównych, a także wschodzących na niemal 37 międzynarodowych giełdach.

Famur

Spółka związana z górnictwem jako potencjalny czarny koń rynku akcji to być może duże zaskoczenie. 

Warto jednak wiedzieć, że od strony fundamentalnej, spółka Famur pokazuje naprawdę dobre efekty restrukturyzacji swojej działalności. Choć jest po naprawdę dużych spadkach, w dalszym ciągu osiąga niezłe zyski. Jest przy tym bardzo dobrze zarządzana i może się pochwalić świetną pozycją gotówkową. 

Zarząd Famur zapowiedział również zamiar akwizycji w innych branżach, a także zakomunikował możliwość współudziału w przedsięwzięciu z obszaru energetyki i energii odnawialnej. Potencjalna skala tych całkiem nowych inwestycji może być dość duża w porównaniu do obecnej kapitalizacji spółki. Obserwując wykres akcji, niedawno zakończył się półtoraroczny trend spadkowy, natomiast siła inwestorów jest w duża.

Selvita

Spółki z branży biotechnologicznej mają się nieprzerwanie bardzo dobrze. Tempo wzrostu Selvity rośnie więc z roku na rok. Jako dostawca usług badawczych i laboratoryjnych, na których oparte są procesy powstawania nowych leków, Selvita to świetny kąsek dla inwestorów. Spółka w niedalekiej przeszłości dokonała dużego przejęcia, które praktycznie podwoiło jej skalę działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *