Jak wybrać kartony do paczkomatów?

Czym charakteryzują się kartony do paczkomatów?

Rosnąca popularność przesyłek systemem paczkomatowym sprawiła, że jeszcze bardziej istotne stało się dostosowanie wymiarów przesyłki do wymogów firmy kurierskiej. Przesyłki zbyt duże nie tylko mogą zostać obłożone dodatkową opłatą – w przypadku tego systemu mogą one zupełnie nie zmieścić się do paczkomatu, uniemożliwiając nadanie. Dlatego też wiele osób i przedsiębiorstw często nadających paczki musi zapoznać się z obowiązującymi grupami gabarytowymi. Sposobem na ominięcie konieczności dokładnego mierzenia swoich przesyłek jest zakup kartonów w wymiarach dopasowanych do limitów wymiarowych paczkomatów. Podobnie jak w przypadku wysyłki innymi sposobami, tak i w przypadku tej metody ważne jest, by opakowanie było odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Kartony do paczkomatów – czym warto sugerować się przy wyborze?

By odpowiednio wybrać karton dla przesyłanej rzeczy, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Najważniejszym z nich są wymiary przesyłki. W ofertach producentów kartonów do paczkomatów znaleźć można pudełka o rozmiarach odpowiadających limitom skrytek, dlatego też dopasowanie ich do rozmiarów przedmiotu nie powinno być trudnym zadaniem. Kolejną istotną kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę, jest waga przesyłanej rzeczy. Jeżeli przedmiot będzie zbyt ciężki, może z łatwością uszkodzić ścianki cienkiego opakowania. By tego uniknąć, warto uprzednio zaopatrzyć się w kartony wykonane z wielowarstwowej tektury – nie tylko zapewnia ona solidną ochronę paczki przed obiciami czy obtarciami, lecz także dobrze absorbuje wstrząsy, na które przesyłka nie raz będzie narażona w procesie transportu i sortowania. Pomoże także ustrzec zawartość pudełka przed wpływem wilgoci czy światła słonecznego.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na karton dla przesyłki paczkomatowej?

Istotne jest także dopasowanie formy pudełka do rodzaju wysyłanego przedmiotu. Na rynku bardzo często znaleźć można kartony do paczkomatów o konstrukcji fasadowej lub klapowej – wybór pomiędzy tymi dwoma powinien być podyktowany nie tylko wygodą odbierającego, lecz także typem zawartości przesyłki. Przedmioty ciężkie lub zrobione z delikatnych materiałów wymagają szczególnej uwagi w tej kwestii. Kartony są także doskonałą alternatywą szkodliwych dla środowiska opakowań plastikowych lub zawierających domieszki tworzyw sztucznych. Osoby, którym szczególnie leży na sercu dobro natury, powinny zaopatrzyć się w pudełka eko. Ten typ opakowań nie tylko jest w stanie zapewnić paczce bezpieczeństwo, lecz także pomóc użytkownikowi minimalizować zbędne odpady. Powstające z makulatury ekologiczne kartony są także w pełni biodegradowalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *