Konewki na cmentarzach w Nowym Sączu

Cmentarz Komunalny przy ul. Rejtana w Nowym Sączu został wyposażony w 50 konewek na trzech stojakach w bezpośrednim sąsiedztwie ujęć wody. Rok później doczekaliśmy podobnych udogodnień na cmentarzu komunalnym na Osiedlu Helena i na cmentarzu komunalnym na Osiedlu Gołąbkowice. Wszystko to za sprawą radnego Rady Miasta Nowego Sącza Krzysztofa Ziaji.

Pan Krzysztof Ziaja w 2020 r. wyposażył cmentarz przy ul. Rejtana w konewki, które miały służyć mieszkańcom Nowego Sącza . W trzech miejscach, gdzie znajdują się ujęcia wody, przygotowane zostały i zamontowane stalowe stojaki, na których wiszą konewki. Radny zakupił 50 zielonych, plastikowych, pięciolitrowych konewek z czerwonym serduszkiem na czarnym tle.

5 litrowe konewki na sądeckich cmentarzach komunalnych
5 litrowe konewki na sądeckich cmentarzach komunalnych

Pomysł był trafny, dlatego został rozszerzony o kolejne cmentarze w Nowym Sączu. 12 konewek trafiło na cmentarz komunalny przy ul. Lwowskiej zajmujący powierzchnie około 5 ha. 34 konewki zostały rozdysponowane na cmentarzu komunalnym w dzielnicy św. Helena zajmującym 1,2 ha.

Konewki będą dostępne dla każdego odwiedzającego cmentarz i są elementem jego wyposażenia. Ważnym jest tylko to, aby każdy kto skorzysta z konewki odwiesił ją z powrotem na miejsce.

Źródło: https://www.facebook.com/radnyKrzysztofZiaja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *