Ścieżka pieszo-biegowo-rowerowa nad Kamienicą

Zakończono prace z budową ścieżki rowerowo-biegowej nad Kamienicą w Nowym Sączu. Na miejscu pojawił się prezydent Ludomir Handzel, w towarzystwie kierownika nadzoru oraz Marty Poremby (dyrektorki Wydziału Inwestycji). Prace przebiegły pomyślnie, nie zanotowano żadnych usterek, dlatego ścieżka rowerowa jest już praktycznie gotowa do użytku. Pozostało jedynie wykonanie drobnych prac porządkowych, po czym ścieżka zostanie włączona do użytku codziennego.

Inwestycja pochłonęła z budżetu ponad 5 milionów złotych brutto, jednak znaczna część tej kwoty pochodzi z dofinansowania, otrzymanego ze strony Urzędu Miejskiego w Nowym Sączu (jest to kwota oscylująca w granicach 1,5 miliona złotych brutto). Ścieżka liczy sobie pięć kilometrów i wiele wskazuje na to, że w przyszłości będą się pojawiać kolejne inwestycje tego typu, które z pewnością ucieszą aktywne fizycznie osoby, mieszkające na co dzień w Nowym Sączu i okolicach. 

Ścieżka nad Kamienicą dla pieszych, biegaczy i rowerzystów.
Ścieżka nad Kamienicą dla pieszych, biegaczy i rowerzystów.

W planach jest powstanie nieco krótszej ścieżki rowerowo-biegowej (dwukierunkowej). Ma ona liczyć około 2,5 kilometra. Będzie przebiegała wzdłuż Kamienicy. Dodatkowo zaplanowano modernizację istniejącej już ścieżki oraz całkowity remont kładki, która znajduje się nad Kamienicą. To bardzo ambitne plany, jednak apelowali o to sami mieszkańcy, a władze miasta nie pozostały głuche na prośby społeczeństwa. Powstała ścieżka zostanie odpowiednio skomunikowana z istniejącymi już trasami, aby można było się po nich bez problemów przemieszczać, nie obawiając się przy tym o swoje bezpieczeństwo. 

źródło: Urząd Miasta Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *