6 autobusów CNG trafi do Nowego Sącza

Umowa podpisana! Już wkrótce do Nowego Sącza trafi aż sześć autobusów.

Nowe autobusy, które zasilane są gazem ziemnym – CNG mają trafić na ulicę Nowego Sącza maksymalnie do końca tego roku. To wspaniała wiadomość dla mieszkańców tego pięknego miasta. Podpisanie na zakup sześciu nowych autobusów, nastąpiło w dniu dzisiejszym. To 5 marca w budynku Dworca MPK podpisano umowę z firmą Solaris. Według Prezydenta miasta – Ludmira Handzel, autobusy mają przynieść korzyść nie tylko pasażerom, mają być również korzyściom dla środowiska.  

– Wraz z wszystkimi pracownikami MPK dzielę się z państwem tą wspaniałą nowiną. Jest to dla nas wszystkich zaangażowanych w ten projekt osób, bardzo szczególny dzień. Mamy nadzieje, że radość udziela się również przyszłym pasażerom korzystającym z usług owej spółki. – Tak rozpoczął swoją wypowiedź Ludmir Handzel pełniący funkcję prezydenta miasta. Swoją wypowiedź kontynuował następująco: Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych mieszkańców, podpisaliśmy umowę na zakup sześciu nowych autobusów. W swoich działaniach staraliśmy się pamiętać o wszystkich. Nowe autobusy mają być w pełni dostosowane do osób niepełnosprawnych. Ponadto jako osoby świadome swoich działań owym zakupem rozpoczęliśmy stopniową walkę o czyste powietrze w naszym mieście. Od lat ochrona środowiska jest ważna dla władz Nowego Sącza. 

Zawarta 5 marca umowa została podpisana przez prezesa MPK Jerzego Leszczyńskiego, wiceprezesa MPK Tomasza Wesołowskiego ponadto nie mogło zabraknąć również podpisu ze strony Solariu Bus & Coach S.A., gdzie w imieniu spółki podpisał się Dyrektor Sprzedaży Regionu Południowego Rafał Zajas.

– Specyfikacja przetargowa została stworzona w sposób, nieomijający wpływów do środowiska naturalnego. Ponadto kierowaliśmy się kosztami jakie będziemy ponosić z tytułów zużycia paliwa, eksploatacji. Kolejnym ważnym elementem Specyfikacji technicznej była wysokość autobusu, jest to bardzo istotny element gdyż na trasie dojazdowej do Dworca MPK występuje wiadukt. – taki komentarz w całej sprawie uzyskaliśmy od Jerzego Leszczyńskiego, pełniącego funkcję prezesa MPK 

– Walka o wygraną zabrała nam wiele lat. W końcu nas się udało! I już w tym roku możemy dostarczyć nowe autobusy do Nowego Sącza. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni – takiej wypowiedzi udzielił pełniący funkcję Dyrektor Sprzedaży Regionu Południowego w Solaris Bus & Coach S.A Rafał Zajas. – Autobusy reprezentowanej przeze mnie firmy cechuje przede wszystkim podłoże pozwalające na doskonałe wpasowanie się w miejską infrastrukturę. Ponadto cechują się zwiększoną przestrzenią dla podróżnych. Pojazdy dysponują drzwiami, które otwierane są na zewnątrz. W tym miejscu pragnę państwa zapewnić, że staniemy na głowie aby autobusy trafiły do władz Nowego Sącza jeszcze z końcem sierpnia, początkiem września. To dla nas aktualnie priorytet. 

Podpisanie umowy - 6 nowych autobusów CNG

Podpisanie umowy było skutkiem rozstrzygnięcia się przetargu nieograniczonego. Według umowy nowe autobusy mają pojawić się na ulicach Nowego Sącza już w 2020 roku, a dokładniej w jego trzecim kwartale. 

Zakup realizowany jest w ramach projektu pn. „Rozbudowa niskoemisyjnego systemu transportu publicznego aglomeracji sądeckiej”.

Całość współfinansowana jest z środków  Unii Europejskiej. Jest wynimiem projektu pn. Rozbudowa niskoemisyjnego systemu transportu publicznego … Działania w związku z projektem przewidywane są na lata 2014-2020 dlatego tak ważna była umowa zawarta w 2020 roku. 

źródło: Urząd Miasta Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *