Salsa w Nowym Sączu

Entuzjastów tańca wciąż przybywa, co najlepiej widoczne jest we frekwencji i popularności rozmaitych szkół tanecznych. Coraz więcej osób docenia korzyści płynące z tego sposobu na spędzanie wolnego czasu. Wśród tancerzy nie brakuje też prawdziwych pasjonatów, którzy taniec traktują jako formę rozwoju i okazję do doskonalenia kolejnych umiejętności.

Salsa kubańska

Jednym z bardzo chętnie wybieranych stylów tanecznych jest salsa kubańska, która angażuje do pracy całe ciało. Ten energetyczny taniec latynoamerykański zyskał sobie szerokie grono zwolenników, w różnych grupach wiekowych. Salsa charakteryzuje się zwykle dość szybkim tempem, tańczona jest w parach. Ten styl taneczny wyróżnia się żywiołowością typową dla elementów afro, sporą dawką radości i endorfin. Dynamiczne figury wykonywane są na niewielkiej przestrzeni, co nie pozbawia tego stylu tanecznego entuzjazmu i pozytywnego zabarwienia. Wielu miłośników tego tańca przekonuje naturalność i swoboda, które są natychmiast dostrzegalne w tym tańcu. W tej technice tanecznej nie brakuje także zmysłowości, którą kobiety mogą wyrazić szczególnie poprzez ruch biodrami.

Salsa kubańska powstała z połączenia tradycyjnego tańca kubańskiego „son” oraz rumby, z charakterystycznymi akcentami afro. Warto samemu się przekonać, jak wiele radości i satysfakcji oferuje ten niezwykle energetyczny taniec. Tym bardziej, że salsę kubańską można spotkać nie tylko w szkołach tanecznych, ale także na parkietach rozmaitych klubów i podczas rozmaitych imprez organizowanych dla szerszej publiczności.

Nauka tańca salsy w Nowym Sączu

Viva Salsa Nowy Sącz

Szkoła salsy działająca od 2013 roku w Nowym Sączu. Pozytywni i inspirujący kursanci zgłębiają w niej kubańskie rytmy. Celem szkoły oprócz nauki samego tańca jest budowanie atmosfery przyjaźni, integracji i otwierania ludzi na siebie.

Viva Salsa Nowy Sącz jest organizatorem salsoteki jak na razie jedynej w mieście. Salsoteka czyli impreza taneczna z muzyką salsy, bachaty i reggaetonu odbywa się cyklicznie w piątki co dwa tygodnie w Pubie BOHEMA – Rynek 13, Nowy Sącz.  

Możliwe kursy salsy :
– salsa kubańska w parach
– salsa + bachata solo dla pań
– salsa solo dla pań

Sale treningowe:
– Nowy Sącz, ul. Kochanowskiego 30
– Nowy Sącz, ul. Kołłątaja 13

Szkoła Tańca Adelante

Salsa kubańska – Szkoła Tańca Adelante

Najmłodsza z wymienionych szkół tańca w Nowym Sączu oferująca naukę salsy, założona przez Edytę Warzechę. Szkoła specjalizuje się w tańcach latino dla dorosłych między innymi w salsie kubańskiej czy timbie.

Możliwe kursy salsy:
– sala w parach
– cuban flow
– salsa/timba solo
– salsa lady style

Sale treningowe:
–  Nowy Sącz, ul. Nawojowska 3 (klub osiedlowy Piast)
–  Nowy Sącz, ul. Berka Joselewicza 8 (Fit-Kid)

Szkoła Tańca WirDance Janusz Szczepaniak

Szkoła Tańca WirDance  oferuje wiele rodzajów tańca do nauki w tym salse kubańską. „Tanecznym krokiem przez życie” to motto szkoły. Atutem szkoły jest posiadanie własnych sal treningowych.

Możliwe kursy salsy:
– salsa kubańska

Sale treningowe:
– Nowy Sącz, ul. Węgierska 9a
– Nowy Sącz, ul. Kościuszki 7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *