Bezpieczeństwo na drogach Sądecczyzny: statystyki: 2023r.

W 2023 roku na drogach Sądecczyzny odnotowano poprawę bezpieczeństwa drogowego w porównaniu do poprzedniego roku. Dane wstępne wskazują, że w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku zarejestrowano 306 wypadków drogowych, co jest o 11 mniej niż w 2022 roku. W wyniku tych wypadków śmierć poniosło 13 osób, a 368 osób doznało obrażeń. Liczba śmiertelnych ofiar pozostała taka sama jak w roku poprzednim, w tym 6 kierowców, 2 pasażerów i 5 pieszych. Policja zanotowała również spadek liczby osób rannych o 17, co stanowi obniżkę o 4,4%.

W tym samym okresie odnotowano 2063 kolizje drogowe, o sześć mniej niż w roku poprzednim. Według raportu, główną przyczyną wypadków było przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierujących.

Kontrole trzeźwości kierowców również przyniosły dobre wyniki. Policja przeprowadziła ponad 81 tysięcy testów, z których 446 ujawniło nietrzeźwych kierowców, co oznacza spadek o 23,8% w porównaniu do roku poprzedniego. Funkcjonariusze zatrzymali również 126 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Policja Sądecka, dążąc do zapewnienia większego bezpieczeństwa na drogach, prowadziła liczne działania kontrolne i profilaktyczne. Wśród nich znalazły się także inicjatywy z zakresu inżynierii ruchu drogowego, mające na celu redukcję liczby wypadków i poprawę ogólnego bezpieczeństwa na drogach regionu.

  • źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *