Nowy Sącz: otwarto nowy dworzec MPK

Na terenie Nowego Sącza otwarto nowy dworzec MPK. Uroczystego otwarcia dokonał prezydent miasta, Ludomir Handzel. Nowy budynek składa się z dwóch innowacyjnych kondygnacji, zachwyca swoją estetyką i solidnością wykonania.

Prezydent w specjalnym wystąpieniu podziękował wszystkim osobom, które były zaangażowane w prace budowlane. Dzięki temu mieszkańcy Nowego Sącza oraz okolic nie muszą wstydzić się swojego dworca. Z pewnością przypadnie on do gustu również turystom. Prezydent podkreślił również, że w planach są kolejne inwestycje, takie jak powstanie dworca przesiadkowego oraz karty Nowosądeczanina. Na razie jednak nie wiadomo kiedy te plany mają wejść w życie. Wszystko wskazuje na to, iż prace nad tymi projektami ruszą w 2020 roku. 

Na uroczyste otwarcie prezydent udał się komunikacją miejską, konkretnie autobusem linii 23. Podróż wykorzystał na ciekawe rozmowy z mieszkańcami, przy okazji rozdawał im również jabłka. Gest ten został przez mieszkańców odebrany nadzwyczaj pozytywnie. Z pewnością stosunki na linii prezydent – mieszkańcy Nowego Sącza są aktualnie naprawdę dobre. Na otwarciu nie mogło zabraknąć wielu uznanych osobistości, w tym parlamentarzystów z ziemi sądeckiej, czy też radnych: Józefa Hojnora, Tadeusza Gajdosza, Dawida Dumana oraz Leszka Zegzdy. Obecny na tym wydarzeniu był również Leszek Gieniec, samorządowcy oraz poprzedni prezesi MPK. Budynek został poświęcony przez proboszcza Bogdana Długosza.

Okoliczni mieszkańcy podkreślali, że nowy dworzec robi na nich ogromne wrażenie, a inwestycja ta była bardzo potrzebna, ponieważ wielu mieszkańców Nowego Sącza korzysta na co dzień z komunikacji miejskiej. Wiadomo, że każdy chciałby to robić w jak najbardziej komfortowych warunkach, zwłaszcza gdy na autobus trzeba kilkanaście minut poczekać. Od tej pory jest to możliwe. Z dworca będą odjeżdżały różnorakie autobusy, z trzech różnych stanowisk. Nikt nie będzie miał jednak problemów, aby trafić na odpowiednie dla siebie stanowisko, dzięki czemu dojedzie do wybranego przez siebie miejsca. 

źródło: Urząd Miasta Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *