Zdążyć przed grypą: program szczepień od 60 roku życia.

Grypa stanowi groźną wirusową chorobę układu oddechowego. Co roku rośnie umieralność z powodu grypy lub jej powikłań. Najnowsze badania przeprowadzone w USA dowodzą, że nie ma sposobu, by uchronić się przed zarażeniem- chory, szczególnie na początku infekcji zaraża także przez oddech. Dlatego kontaktując się z osobą będącą nosicielem grypy A, B czy C1 – szanse, że się zarazimy, są bliskie pewności. Ostre zakażenie układu oddechowego stanowi szczególne zagrożenie dla małych dzieci oraz seniorów. Jednak jest jeden sposób, w jaki możemy się ochronić- szczepienie.

„ZDĄŻYĆ PRZED GRYPĄ”

Szczepić przeciwko grypie możemy już dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia, jednak szczepiących się osób jest ciągle za mało. Naprzeciw potrzebom osób starszym wyszedł Urząd Miasta Nowego Sącza, finansując pakiet szczepień ochronnych dla seniorów zamieszkałych na terenie miasta.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Niepubliczny Zakład Opieki Medycznej „Remedium”, mieszczących się przy ul. Poniatowskiego 2 w Nowym Sączu zaprasza seniorów na nieodpłatne szczepienia przeciwko wirusowi grypy. Warunkiem przystąpienia do szczepienia jest dokonanie wcześniejszego zapisu na miejscu w przychodni „Remedium” w gabinecie nr 113, w godzinach od 13:00 do 14:00, lub telefonicznie, dzwoniąc na numer telefonu 782 520 100. Liczba bezpłatnych szczepień jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W razie potrzeby uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza. Wydział pozostaje do Państwa dyspozycji w dni robocze od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 15:00, pod numerem telefonu 18 44 86 790. Informacje dotyczące drugiej tury szczepień podane będą najpóźniej 18 listopada.

Zdążyć przed grypą: program szczepień ochronnych
Zdążyć przed grypą: program szczepień ochronnych
źródło: Urząd Miasta Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *