Umowa pomiędzy miastem a MPK

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel podpisał właśnie z przedstawicielami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji bardzo ważną umowę z zakresu zapewnienia zbiorowego transportu publicznego na terenie miasta. Umowa gwarantuje współpracę pomiędzy oboma podmiotami przez kolejne 10 lat. Dokładnie opisane są w niej wszelkie niuanse związane ze świadczeniem usług przewozowych na terenie miasta Nowego Sącza w zakresie zbiorowego transportu publicznego. Główny nacisk położony został na podniesienie jakości usług.

Umowa korzystna dla obu stron

Ze strony władz miasta podpisy na nowej umowie złożyli oprócz prezydenta miasta także skarbnik Renata Seruga-Tokarz oraz dyrektor Wydziału Transportu i Komunikacji Stanisław Bębenek. Ze strony Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji swoje podpisy złożyli prezes Jerzy Leszczyński oraz wiceprezes Tomasz Wesołowski.

Prezydent miasta nie krył zadowolenia z parafowania kolejnej umowy. – MPK to nasza flagowa spółka, zabezpieczająca potrzeby mieszkańców – powiedział podczas składania podpisu. Zadowoleni byli także przedstawiciele MPK podkreślając jak ważna dla stabilności działania spółki jest współpraca z tak pewnym i solidnym partnerem jakim jest miasto Nowy Sącz. Obie strony serdecznie podziękowały sobie za dotychczasową współpracę i żywiły nadzieje na kolejne owocne lata.

Wyższy standard dla podróżnych

W nowej umowie zawarto między innymi dokładne wytyczne obejmujące kontrolę usług wykonywanych przez MPK. Ma to poprawić i tak wysoką jakość świadczonych usług. Aby podnieść komfort i przyjemność jazdy dla pasażerów w umowie zawarto także dokładne wytyczne co do ubioru kierowców MPK. W treści umowy określono także kwestie dotyczące konkretnego wyposażenia autobusów. Chodzi głównie o zachowanie norm ekologicznych oraz wysokich standardów technicznych. Autobusy powinny być przede wszystkim wyposażone w klimatyzację. Część z nich powinna być także niskopodołogowa dla większej wygody podróżnych. Wszystko to po to aby jeszcze bardziej podnieść standard wykonywanych na rzecz miasta usług. 

źródło: Urząd Miasta Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *