Zakażeni koronawirusem Nowy Sącz, powiat – 13 lipiec.

Covid-19 to choroba zakaźna układu oddechowego, którą powoduje wirus Sars-Cov-2. W tym jednym zdaniu można streścić najważniejsze informacje z większości artykułów, jakie pojawiły się w serwisach informacyjnych w przeciągu ostatnich 4 miesięcy.

Treści artykułów w Nowym Sączu, poza przypomnieniem objawów choroby, traktują o:

  • przyszłości, czyli o tym co będzie przez koronawirusa, jakie skutki nas czekają. Takie dywagacje nie wpływają na czytelnika dobrze, gdyż przeważnie są pesymistyczne. Dają nam też nadzieję na szczepionkę, ale nie wiadomo z jakich składników i kiedy.
  • możliwościach przenoszenia się wirusa, powodującego Covid-19, a co za tym idzie o sposobie zakażenia przez człowieka. Dziś wiemy, że najwięcej zachorowań to droga kropelkowa.
  • sposobach ochrony przed potencjalnym zakażeniem siebie i innych. I tu wiadomo obecnie, że maseczki, choć uciążliwe, chronią przed cząsteczkami śliny. Jeśli nosimy je wszyscy, chronimy siebie nawzajem. Równie skutecznym środkiem ochrony stało się, według badań, mycie rąk wodą z mydłem lub ich odkażanie specjalnymi środkami na bazie alkoholu.

A co przeciętny człowiek ma zrobić na Sądecczyźnie? Jako zwykli ludzie musimy żyć mimo wszystko i myśleć racjonalnie. Bazujmy na wiedzy najbardziej pewnej, czyli na obecnej wiedzy o rozprzestrzenianiu się choroby oraz środkach zapobiegawczych. Nośmy maseczki, nawet jeśli restrykcje zostaną poluzowane, tak samo z myciem rąk. Tu wystarcza zwykła woda i mydło, środek dezynfekcyjny używajmy jedynie, kiedy nie ma możliwości umycia. I oprócz rzeczy niepotrzebnych wykonujmy zadania niezbędne, nie pomijając zasad higieny.

Potwierdzone przypadki wystąpienia koronawirusa SARS-COV-2 na dzień 13 lipca

– 42 w Nowym Sączu
– 212 w powiecie nowosądeckim

Ozdrowieńcy na dzień 15 maja

– 28 w Nowym Sączu
– 31 w powiecie nowosądeckim

Zebraliśmy dane o ilości osób zakażonych koronawirusem w poszczególnych dniach od kwietnia do 13 lipca na terenie miasta Nowy Sącz i Powiatu Nowosądeckiego.

Osoby zakażone koronawirusem na terenie Powiatu Nowosądeckiego. 1 kwietnia – 13 lipiec

Osoby zakażone koronawirusem na terenie miasta Nowy Sącz.
1 kwietnia – 13 lipiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *