Czy w Wieliczce opłaca się kupić mieszkanie pod wynajem?

Pierwsze skojarzenie z Wieliczką to Kopalnia Soli, dzięki której miasto posiada status międzynarodowej atrakcji turystycznej. Bliskość Krakowa, bogata infrastruktura oraz dostępność zielonych terenów sprawiają, że jest to także atrakcyjne miejsce do mieszkania. Czy w Wieliczce opłaca się kupić mieszkanie pod wynajem?

Bliskość Krakowa

Wiele osób decyduje się na zamieszkanie w Wieliczce ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo Krakowa oraz urok małego miasteczka, gdzie życie jest tańsze i spokojniejsze. Wieliczka jest świetnie skomunikowana z Krakowem, dzięki Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, liniom autobusowym i busom. Przebiegająca obok autostrada A4 pozwala szybko dotrzeć zarówno do Krakowa, jak i bardziej odległych miejsc.

Turystyczna perełka

Wieliczka posiada bogatą i ciekawą historię, która jest widoczna w licznych zabytkach i architekturze. Znajdują się tu zabytkowe kościoły, pałace, pięknie odrestaurowane kamieniczki oraz Kopalnia Soli. Dużych ruch turystyczny sprawia, że w mieście jest wiele hoteli, pensjonatów i kempingów. Zainteresowaniem cieszą się także mieszkania i apartamenty przeznaczone na najem krótkoterminowy.

Niższe ceny nieruchomości

Wieliczka charakteryzuje się prężnie rozwijającym się rynkiem nieruchomości. Ceny mieszkań i domów są przy tym znacznie niższe niż w Krakowie, co sprawia, że inwestycja w nowe mieszkania w Wieliczce to intratny sposób na lokatę kapitału. Stosunek ceny zakupu mieszkania do średniego czynszu także stwarza korzystną sytuację dla właściciela lokalu.

Mieszkania na wynajem w Wieliczce cieszą się zainteresowaniem osób, które chcą mieszkać blisko Krakowa, a niekoniecznie w samym mieście. Kupiony lokal daje również możliwość wynajmu krótkoterminowego dla turystów.

Miasto z ambicjami na rozwój

W Wieliczce powstaje wiele nowych inwestycji deweloperskich. Są to przede wszystkim nowoczesne osiedla z placami zabaw i strefą rekreacji. Swoje siedziby mają tu także zagraniczne firmy, dzięki czemu powstają nowe miejsca pracy. Plan zagospodarowania przestrzennego gminy zakłada ciągły rozwój i rewitalizację przestrzeni publicznej, tak aby była estetyczna i zgodna z europejskimi standardami.

Rozwój miasteczka oraz status międzynarodowej atrakcji turystycznej pozwalają przypuszczać, że ceny mieszkań będą tylko rosnąć, a inwestycja w mieszkanie na wynajem będzie korzystną formą lokaty kapitału.

Dobra infrastruktura

Mieszkańcy Wieliczki mają do dyspozycji ośrodki zdrowia, przedszkola, szkoły oraz obiekty sportowe. Miasto może pochwalić się urozmaiconą oferta handlową i gastronomiczną. Na mapie Wieliczki znajduje się również nowoczesne Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne z centrum konferencyjnym, basenem, kortami tenisowymi i akademią językową. Obecność bogatej infrastruktury na miejscu sprawia, że Wieliczka jest atrakcyjnym miastem do życia. Inwestycja w mieszkanie pod wynajem z pewnością się opłaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *