Nauka pływania – Nowy Sącz, Chełmiec.

Są takie rzeczy, na których naukę nigdy nie jest za późno. Jedną z nich jest zdecydowanie pływanie. Jest to umiejętność, którą nabyć można niezależnie od wieku. Potrzeba jedynie odrobiny samozaparcia, chęci nauki i pomocy dobrego instruktora.

Pływanie same zalety

Pływanie niebywale korzystnie wpływa na zdrowie ciała – być może jeszcze bardziej, niż inne dyscypliny sportowe. Korzystając z dobrodziejstw pływania poprawimy kondycję naszego serca, wzmocnimy mięśnie i podbudujemy wytrzymałość. Udowodniono też, że aktywność fizyczna – a więc i pływanie – bardzo dobrze pomaga w walce z bezsennością, a także stresem i związanymi z nim napadami nerwicy.

Pływanie kontra nadwaga

Nauka pływania i w konsekwencji regularne pływanie to zdecydowanie temat wart przemyślenia także dla osób, które zmagają się z nadwagą. Odpowiednio i sumiennie trenując mogą one stracić nadmiar kalorii w stosunkowo krótkim czasie – zwłaszcza, jeśli trening sam w sobie będzie wspierać odpowiednia, zbilansowana dieta. Przeciętna osoba jest w stanie spalić podczas pojedynczego, godzinnego treningu aż do 400 kcal.

Nauka pływania z instruktorem

Profesjonalny instruktor pomoże dobrać trening odpowiedni do indywidualnych możliwości każdego adepta. Dzięki temu z kursu pływania skorzystać mogą osoby starsze, jak i dzieci. Pływanie to naprawdę wspaniała aktywność, a przede wszystkim – świetna rozrywka, dlatego instruktorzy chętnie przyjmują na kursy całe rodziny.

MOSiR Nowy Sącz – Pływalnia Chełmiec – Hotel Beskid

Instruktor pływania – Emil Siedlarz
Kontakt : 887 733 552
Strona WWW: www.emilsiedlarz.pl
Media społecznościowe: facebook

Pływanie z instruktorem – jakie są zalety?

Oczywiście, pływać możemy nauczyć się samodzielnie. Musimy jednak pamiętać o tym, że nauka ta w żadnym stopniu nie może równać się z profesjonalnym szkoleniem. Ucząc się samodzielnie liźniemy jedynie absolutne podstawy pływania i prawdopodobnie nigdy nie rozwiniemy swojego prawdziwego potencjału. Tymczasem właśnie to gwarantuje pomoc instruktora.

Nauka pływania z instruktorem to także możliwość wybrania ulubionego stylu. Możemy zarówno skupić się na jednym, wybranym z nich, jak i poznać tajniki bardzo wielu metod pływania – kraula, żabki itp. Pod okiem profesjonalnego trenera wszelkie umiejętności przyswoimy o wiele szybciej, niż w przypadku samodzielnej nauki pływania.

Pływanie ma być jednak przede wszystkim dobrą zabawą – i taką też formę przybierają treningi. Instruktorzy na nikim nie kładą niepotrzebnej presji, nie pospieszają, nie używają niesprawiedliwej krytyki. Każdy z uczestników szkolenia posiada odrębne możliwości, jeśli chodzi o pływanie, a instruktorzy doskonale to rozumieją. Treningi pływackie z instruktorami mają zazwyczaj bardzo indywidualny przebieg, a nauczyciele bez problemu znajdą czas dla każdego kursanta.

Bądź dumny z siebie

Niezależnie od tego, ile mamy lat, po pomyślnym ukończeniu kursu mamy powody do dumy. Nie tak łatwo pokonać strach przed wodą, szczególnie osobom starszym, nie mającym wcześniej kontaktu z pływaniem. Nauka pływania stanowić więc będzie być może nieduży, ale niezwykle ważny kamień milowy na naszej drodze rozwoju osobistego.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *