Nauka pływania – Nowy Sącz, Chełmiec.

Są takie rzeczy, na których naukę nigdy nie jest za późno. Jedną z nich jest zdecydowanie pływanie. Jest to umiejętność, którą nabyć można niezależnie od wieku. Potrzeba jedynie odrobiny samozaparcia, chęci nauki i pomocy dobrego instruktora.

Pływanie same zalety

Pływanie niebywale korzystnie wpływa na zdrowie ciała – być może jeszcze bardziej, niż inne dyscypliny sportowe. Korzystając z dobrodziejstw pływania poprawimy kondycję naszego serca, wzmocnimy mięśnie i podbudujemy wytrzymałość. Udowodniono też, że aktywność fizyczna – a więc i pływanie – bardzo dobrze pomaga w walce z bezsennością, a także stresem i związanymi z nim napadami nerwicy.

Pływanie kontra nadwaga

Nauka pływania i w konsekwencji regularne pływanie to zdecydowanie temat wart przemyślenia także dla osób, które zmagają się z nadwagą. Odpowiednio i sumiennie trenując mogą one stracić nadmiar kalorii w stosunkowo krótkim czasie – zwłaszcza, jeśli trening sam w sobie będzie wspierać odpowiednia, zbilansowana dieta. Przeciętna osoba jest w stanie spalić podczas pojedynczego, godzinnego treningu aż do 400 kcal.

Nauka pływania z instruktorem

Profesjonalny instruktor pomoże dobrać trening odpowiedni do indywidualnych możliwości każdego adepta. Dzięki temu z kursu pływania skorzystać mogą osoby starsze, jak i dzieci. Pływanie to naprawdę wspaniała aktywność, a przede wszystkim – świetna rozrywka, dlatego instruktorzy chętnie przyjmują na kursy całe rodziny.

MOSiR Nowy Sącz – Pływalnia Chełmiec – Hotel Beskid

Instruktor pływania – Emil Siedlarz
Kontakt : 887 733 552
Strona WWW: www.emilsiedlarz.pl
Media społecznościowe: facebook

Pływanie z instruktorem – jakie są zalety?

Oczywiście, pływać możemy nauczyć się samodzielnie. Musimy jednak pamiętać o tym, że nauka ta w żadnym stopniu nie może równać się z profesjonalnym szkoleniem. Ucząc się samodzielnie liźniemy jedynie absolutne podstawy pływania i prawdopodobnie nigdy nie rozwiniemy swojego prawdziwego potencjału. Tymczasem właśnie to gwarantuje pomoc instruktora.

Nauka pływania z instruktorem to także możliwość wybrania ulubionego stylu. Możemy zarówno skupić się na jednym, wybranym z nich, jak i poznać tajniki bardzo wielu metod pływania – kraula, żabki itp. Pod okiem profesjonalnego trenera wszelkie umiejętności przyswoimy o wiele szybciej, niż w przypadku samodzielnej nauki pływania.

Pływanie ma być jednak przede wszystkim dobrą zabawą – i taką też formę przybierają treningi. Instruktorzy na nikim nie kładą niepotrzebnej presji, nie pospieszają, nie używają niesprawiedliwej krytyki. Każdy z uczestników szkolenia posiada odrębne możliwości, jeśli chodzi o pływanie, a instruktorzy doskonale to rozumieją. Treningi pływackie z instruktorami mają zazwyczaj bardzo indywidualny przebieg, a nauczyciele bez problemu znajdą czas dla każdego kursanta.

Bądź dumny z siebie

Niezależnie od tego, ile mamy lat, po pomyślnym ukończeniu kursu mamy powody do dumy. Nie tak łatwo pokonać strach przed wodą, szczególnie osobom starszym, nie mającym wcześniej kontaktu z pływaniem. Nauka pływania stanowić więc będzie być może nieduży, ale niezwykle ważny kamień milowy na naszej drodze rozwoju osobistego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *