Bezpłatne szkolenia komputerowe – „Internet na co dzień”

Na terenie Nowego Sącza rusza wyjątkowy projekt pod nazwą „Internet na co dzień”. Do udziału w tym projekcie zaprasza prezydent Nowego Sącza oraz przedstawiciele władz miasta. Są to bezpłatne szkolenia komputerowe, w których udział może wziąć praktycznie każdy. Projekt współfinansowany jest ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki niemu osoby mające problemy z korzystaniem z komputera mogą nauczyć się wielu nowych rzeczy i tym samym zwiększyć swoje kompetencje zawodowe.

W ramach zaplanowanego szkolenia przewidziano przepracowanie rozmaitych modułów, wśród nich znajdują się takie tematy jak: „Rodzice w Internecie”, „Kultura w sieci”, „Działania w sieciach społecznościowych”, „Finanse oraz transakcje sieciowe”, „Tworzenie własnej strony internetowej/bloga”. Jak widać wyraźnie w ten sposób każdy będzie mógł nauczyć się stworzyć indywidualną witrynę internetową, o wybranej przez siebie tematyce. Nie będzie też problemów z zarządzaniem własnymi finansami oraz kontrolowaniem własnych działań na różnorodnych portalach społecznościowych. W wielu przypadkach pozwoli to zadbać o bezpieczeństwo w sieci.

Osoby chcące wziąć udział w szkoleniu muszą przygotować się na kilka najistotniejszych zasad, w tym:

  • szkolenie jest całkowicie bezpłatne,
  • zajęcia będą odbywać się w specjalnie wyznaczonych do tego grupach, liczących od 8 do 12 osób,
  • zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów,
  • szkolenie odbywać będzie się przez 3 dni, każdego dnia będzie trwało 4 godziny,
  • szkolenie odbędzie się na terenie Nowego Sącza,
  • zajęcia będą podzielone na przerwy, a uczestnikom zapewniany jest poczęstunek,
  • uczestnicy zajęć mogą korzystać z udostępnianych notebooków oraz materiałów biurowych,
  • każdy uczestnik otrzyma profesjonalne materiały szkoleniowe, a po zakończeniu szkolenia certyfikat,
  • zajęcia potrwają do końca maja 2020 roku.

Jak widać prawo uczestnictwa w szkoleniu ma praktycznie każdy. Wystarczy zgłosić swoją chęć i otworzyć się na nowe możliwości, z których można korzystać w sieci internetowej. Rekrutacja prowadzona jest do momentu wyczerpania miejsc. Przewidziano 252 miejsca, decyduje kolejność zgłoszeń, więc im szybciej tym lepiej. Dokumenty rekrutacyjne każda zainteresowana osoba może pobrać na stronie internetowej a później złożyć w Świetlicy Osiedlowej (pod adresem Aleje Wolności 39 A) lub też w Biurze Projektu (pod adresem Narutowicza 6). Więcej informacji na ten temat można uzyskać dzwoniąc pod numery telefonów 18 471 00 10 lub 696 032 979. 

Bezpłatne szkolenia komputerowe
Bezpłatne szkolenia komputerowe
źródło: Urząd Miasta Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *